VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA

Norises vieta

Ielādē karti ...

Diemžēl visas biļetes uz izvēlēto izrādi ir izpārdotas

IZRĀDES APRAKSTS

Režisors Alvis Hermanis: “Taisīt izrādi par "čekas maisu" lietu ir diezgan neiespējami, jo tur katra cilvēka gadījums ir pārāk atšķirīgs, un līdz ar to vispārinājumus veikt ir bezjēdzīgi. Par katru no viņiem tad būtu jātaisa atsevišķa izrāde. Mēs nekad neuzzināsim daudzu "čekas maisos" atrasto stāstus. Vai nu tāpēc, ka viņi ir miruši, vai tāpēc, ka daudzos gadījumos tie ir pārāk intīmi un personiski, lai ar tiem dalītos publiski. Gluži tāpat, dažādu iemeslu dēļ, mēs vairs neuzzināsim daudzu čekas ziņotāju upuru stāstus.
Publicētajos sarakstos es atradu daudzus desmitus cilvēku, kurus pazinu personīgi. Un par daudzu no viņiem privāto dzīvi es zinu pietiekami, lai iztēlotos, uz kāda pamata viņi tur nokļuvuši vai tikuši šantažēti. Samest viņus visus vienā kaudzē ir diezgan sātanisks plāns, un ar šo izrādi mēs negribētu tajā piedalīties. Tāpēc šī izrāde nav par Andri Slapiņu, kura vārds ir čekas maisos un kurš, atšķirībā no mums visiem, ir atdevis dzīvību par Latvijas brīvību. Jo novienkāršota vēstures leğenda par tumšajiem un gaišajiem spēkiem būtu gan nepatiesa, gan negodīga. Šī izrāde ir par to, kā iespējams manipulēt ar cilvēkiem un kā iespējams manipulēt ar vēsturi. Gan toreiz, gan tagad.”

Izrādes autori – Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Guna Zariņa, Jevgēnijs Isajevs, Inga Tropa-Fišere, Alvis Hermanis, Margarita Zieda
Režisors, scenogrāfs – Alvis Hermanis
Kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne
Izrādē piedalās – Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Guna Zariņa, Jevgēnijs Isajevs, Inga Tropa-Fišere

Skaņa, video – Gatis Builis
Gaisma – Lauris Johansons
Fotokolāžas – Guntis Konstants
Grims un parūkas – Sarmīte Balode

2018./2019. gada teātra sezonas Spēlmaņu nakts balva Gada aktieris otrā plāna lomā (Vilis Daudziņš), Spēlmaņu nakts nominācijas Gada lielās formas izrāde, Gada režisors, Gada aktieris (Kaspars Znotiņš), Gada aktrise otrā plāna lomā (Guna Zariņa).
Latvjas sabiedrisko mediju gada balva "Kilograms Kultūra 2019" kategorijā "Teātris".

JRT izsaka pateicību visiem, kuri uzticēja mums savus dzīves stāstus un dalījās savā pieredzē ar VDK. Paldies Latvijas Okupācijas muzejam, Latvijas Nacionālajam arhīvam, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centram, filmu studijai “Mistrus Media”, Inesei Dreimanei, Laimai Slavai, Indulim Zālītei, Elīnai Reiterei un Andrejam Šavrejam par sniegto informāciju. Pateicamies Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB) un Radio Free Europe/Radio Liberty par iespēju un atļauju izrādē izmantot materiālus no LNB digitālās kolekcijas.


Izrāde notiek: Miera ielā 58a, Lielajā zālē
Biļešu cena: 15,00; 20,00; 25,00; 30,00 EUR
Pirmizrāde 2019. gada 2. aprīlī

Izrādes ilgums: 5 h 30 min (3 cēlienos)

Augustā un septembrī izrādes var apmeklēt tikai vakcinēti un/vai Covid-19 pārslimojuši skatītāji, uzrādot derīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu ID karti vai pasi.

! Lai nodrošinātu biļešu un Covid-19 sertifikātu pārbaudi, lūdzam ierasties vismaz 30 min pirms izrādes sākuma.

 

Lūdzu pieslēdzieties, lai iegādātos biļetes

Saistītās izrādes

sestdiena
2. oktobris
2021
VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA
16:00
 
21:30

JRT Lielā zāle, Miera iela 58a
svētdiena
3. oktobris
2021
VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA
16:00
 
21:30

JRT Lielā zāle, Miera iela 58a
Pirkt biļeti
Biļešu skaits: 1
sestdiena
16. oktobris
2021
VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA
16:00
 
21:30

JRT Lielā zāle, Miera iela 58a
Pirkt biļeti
Biļešu skaits: 1
svētdiena
17. oktobris
2021
VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA
16:00
 
21:30

JRT Lielā zāle, Miera iela 58a
Pirkt biļeti
Biļešu skaits: 1